Letni Festiwal Nowego Miasta

Program 2013

VI Letni Festiwal Nowego Miasta

 

Piątek 26 lipca 2013


godz. 19:00 - Sala Prowincjalska przy kościele pw. św. Jacka, ul. Freta 10
Muzyka kompozytorów warszawskich

W programie:
Miłosz Bembinow (*1978) – Beatus Servus
Bartosz Kowalski (*1977) – Domine Deus
– Where Are You
Miłosz Bembinow (*1978) – Beatus Vir
Marian Borkowski (*1934) – Ave Alleluja Amen*
Paweł Łukaszewski (*1968) – Recessit Pastor Noster
– O Vos Omnes
Miłosz Bembinow (*1978) – Ave Maris Stella
Marian Borkowski (*1934) – Kołysanka*
* Prawykonanie

wykonawcy:
Sekstet wokalny proMODERN
Łucja Szablewska – sopran
Ewa Puchalska – mezzosopran I
Anna Fijałkowska – mezzosopran II
Andrzej Marusiak – tenor
Artur Janda – bas baryton
Piotr Pieron – bas

Sobota, 27 lipca 2013


godz. 11:00 - Ogród Fundacji Sto Pociech, ul. Freta 20/24a
Spotkanie z Filharmonią Przedszkolaka

godz. 13:00 - Scena letnia na Rynku Nowego Miasta
Zespół folkowy Mosaic

Jolanta Kossakowska - śpiew, fidele średniowieczne
Zofia Kolbe-Wojdyr - dudy galicyjskie, flety, śpiew, instrumenty perkusyjne
Mateusz Szemraj - lutnia arabska, cymbały
Wojciech Lubertowicz - duduk, instrumenty perkusyjne
Bart Pałyga - wspak

godz. 14:00 - Spacer z Karoliną Paczyńska po Nowym Mieście
Wokół Rynku Nowego Miasta


Niedziela, 28 lipca 2013


godz. 14:00 - Kościół Stygmatów św. Franciszka Serafickiego, ul. Zakroczymska 1

w programie:
Bartosz Kowalski (*1977) - Prismatic shapes*
Mieczysław Karłowicz (1876 - 1909) - Serenada na orkiestrę smyczkową
Karol Szymanowski (1882 - 1937) - Etiuda b-moll
- Pieśń Roksany z opery Król Roger
Grażyna Bacewicz (1909 - 1969) - Koncert na orkiestrę smyczkową

wykonawcy:
Radomska Orkiestra Kameralna
Maciej Żółtowski - dyrygent

* - I nagroda w Międzynarodowym Konkursie
Kompozytorskim K. Pendereckiego ARBORETUM

Piątek, 2 sierpnia godz. 19:00


godz. 19:00 - Sala Prowincjalska przy kościele pw. św. Jacka, ul. Freta 10

W programie:
Maciej Małecki (*1940) - Suita Polska na Kwartet Smyczkowy
Fryderyk Chopin (1810 – 1849) - Walc Brillante op.18
Wojciech Kilar (*1932) - Orawa

wykonawcy:
Opium String Quartet
Agnieszka Marucha – I skrzypce
Anna Szalińska – II skrzypce
Magdalena Małecka – altówka
Olga Łosakiewicz-Marcyniak – wiolonczela

Sobota, 3 sierpnia 2013


godz. 11:00 - Ogród Fundacji Sto Pociech, ul. Freta 20/24a
Spotkanie z Filharmonią Przedszkolaka

godz. 13:00 - Scena letnia na Rynku Nowego Miasta
Kwintet puzonowy Trombastic
Piotr Wawreniuk - puzon altowy i tenorowy
Michał Kiljan - puzon tenorowy
Piotr Dąbrowski - puzon tenorowo-basowy
Robert Krajewski - puzon basowy
Roman Miller - tuba

godz. 14:00 - Spacer z Karoliną Paczyńską po Nowym Mieście
Od Poprawy do Boleści, czyli co sie niegdyś działo na ulicy Boleść.

Niedziela, 4 sierpnia 2013


godz. 13.00 - Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, ul. Przyrynek 2
Kancjonał Zamojski

wykonawcy:
Zespół muzyki dawnej Sabionetta
Ewelina Siedlecka - sopran
Jakub Burzyński - kontratenor
Marcin Liweń - kontratenor
Miłosz Kondraciuk - baryton

Agnieszka Obst-Chwała - kier.art., fidel
Magdalena Tejchma - flet
Piotr Zalewski - viola da gamba
Paweł Zalewski - viola da gamba
Wojciech Lubertowicz - instrumenty perkusyjne
Tadeusz Czechak – lutnia
Maciej Chwała – instrumenty perkusyjne

Piątek, 9 sierpnia 2013


godz. 13:00 - Sala Prowincjalska przy kościele pw. św. Jacka, ul. Freta 10

w programie:
Bartosz Kowalski (*1977) - Piąty błękit
Krzysztof Penderecki (*1933) - Sinfonietta na akordeon solo
Aleksander Nowak (*1979) - Satin
Krzysztof Penderecki (*1933) - Divertimento na wiolonczelę solo
Mikołaj Majkusiak (*1983) - Rhythms of doubt

wykonawcy:
TWOgether Duo
Magdalena Bojanowicz – wiolonczela
Maciej Frąckiewicz – akordeon

Sobota, 10 sierpnia 2013


godz. 11:00 - Ogród Fundacji Sto Pociech, ul. Freta 20/24a
Spotkanie z Filharmonią Przedszkolaka

godz. 13:00 - Scena letnia na Rynku Nowego Miasta
Kwartet Merlo
Emilia Walasek-Gorczyca - I skrzypce
Monika Kos-Nowicka - II skrzypce
Ewa Rybarczyk - altówka
Katarzyna Oczkowska - wiolonczela

godz. 14:00 - Spacer z Karoliną Paczyńską po Nowym Mieście
Między Świętojerską a Franciszkańską

Niedziela, 11 sierpnia 2013


godz. 13:00 - Kościół oo. dominikanów pw. św. Jacka, ul. Freta 10
Musica Claromontana

w programie:
Jan Engel ( ? - 1788) - Symfonia D-dur
Jakub Gołąbek (1739 - 1789) - Symfonia D-dur
Mateusz Kuci (II poł. XVIII w) - Symfonia G-dur
Mateusz Kuci - Symfonia D-dur

wykonawcy:
Warsaw Camerata
Paweł Kos-Nowicki - dyrygent

 

  • m.st. Warszawa
  • ZAiKS
  • FNOK
  • Warsaw Camerata
  • Steinway & Sons
  • Piano Salon
  • Grupa Strategia
  • Kancelaria Adwokacka Marek Małecki

ZamknijStrona używa cookies (ciasteczek). W przeglądarkach internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.