Letni Festiwal Nowego Miasta

Program

X Letni Festiwal Nowego Miasta 21.07 – 6.08.2017

 

Piątek 21.07.2017 r.

godz.19:00 - Sala Prowincjalska klasztoru oo. Dominikanów, ul. Freta 10

Wykonawca:
Paweł Kowalski – fortepian, słowo

W programie:

Fryderyk Chopin
Larghetto z Koncertu fortepianowego f-moll op. 21
Nokturn Fis-dur op. 15 nr 2
Preludium fis-moll op. 28 nr 8
Preludium g-moll op. 28 nr 22
Fantasie-Impromptu cis-moll op. 66
Mazurek f-moll op. 7 nr 3
Mazurek e-moll op. 41 nr 2
Mazurek D-dur op. 33 nr 2
Mazurek cis-moll op. 63 nr 3
Ballada F-dur op. 38
Walc cis-moll op. 64 nr 2
Walc Des-dur op. 64 nr 1
Wielki Polonez As-dur op. 53
 

 

 

Niedziela, 23.07.2017 r.


godz. 14:00 – Kościół Stygmatów św. Franciszka ul. Zakroczymska 1

Wykonawcy:
WARSAW CAMERATA
Zbigniew Pilch – skrzypce
Tytus Wojnowicz – obój
Paweł Kos-Nowicki – dyrygent

W programie:
J. B. Kleczyński – Concertino na skrzypce obój i orkiestrę
F. Janiewicz – III Koncert skrzypcowy
J. Elsner - Symfonia C-dur

 

Piątek 28.07.2017 r.


godz. 19:00 - Sala Prowincjalska klasztoru oo. Dominikanów, ul. Freta 10

Wykonawcy:
ROYAL STRING QUARTET
Izabella Szałaj-Zimak – I skrzypce
Elwira Przybyłowska – II skrzypce
Marek Czech – altówka
Michał Pepol – wiolonczela

W programie: 
Grażyna Bacewicz  – IV Kwartet smyczkowy
Karol Szymanowski – II smyczkowy op. 56
Henryk Mikołaj Górecki – I Kwartet smyczkowy op. 62

 

Niedziela, 30.07.2017 r.


godz. 13:00 – Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny ul. Przyrynek 2

Wykonawcy:
Zespół Muzyki Dawnej "PER IL BASSO"
Jakub Kościukiewicz – wiolonczela barokowa, kier.art

Joanna Piszczorowicz – skrzypce barokowe
Małgorzata Góraj – skrzypce barokowe
Piotr Młynarczyk – viola da gamba
Szymon Józefowski – fagot barokowy
Ewa Mrowca – klawesyn
Maria Wilgos – teorba

W programie:
Adam Jarzębski – Canzoni e concerti
(z zachowanego rekopisu w zbiorach Ossolineum we Wrocławiu)

Chromatica

 

Concerto Secundo
Concerto Primo
Concerto Terzo
Concerto Quadro
Cantate Domino
Tamburetta
Canzon Quarta
Berlinesa
Norimberga
Konigsberga
Spandesa
Küstrinella
Canzon Quinta

 

Piątek 4.08.2017 r.


godz. 19:00 - Sala Prowincjalska klasztoru oo. Dominikanów, ul. Freta 10

Wykonawcy:
HARMONIUM DUO
Hubert Giziewski – akordeon
Iwo Jedynecki – akordeon

W programie:
Andrzej Panufnik – Suita Staropolska  
Fryderyk Chopin – Fantazja (opr. Harmonium Duo) 
Maria Szymanowska – Polonez f-moll
Michał Kleofas Ogiński – Polonez a-moll
Stanisław Moniuszko – Prząśniczka
Witold Lutosławski – Wariacje na temat Paganiniego

 

Niedziela, 6.08.2017 r.


godz. 13:00 - Kościół p.w. św. Jacka, ul. Freta 10

Wykonawcy:
WARSAW CAMERATA
Jerzy Wołochowicz – wiolonczela
Jerzy Maksymiuk –  dyrygent

W programie:
Grażyna Bacewicz – Koncert na orkiestrę
Jerzy Wołochowicz – Pezzo per cello solo e archi*
Jerzy Maksymiuk – Vers per archi
Wojciech Kilar – Orawa
*prawykonanie światowe

  • m.st. Warszawa
  • ZAiKS
  • FNOK
  • Warsaw Camerata
  • Steinway & Sons
  • Piano Salon
  • Grupa Strategia
  • Kancelaria Adwokacka Marek Małecki

ZamknijStrona używa cookies (ciasteczek). W przeglądarkach internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.